Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Szanowni Państwo

Informujemy, iż w związku ze znaczącymi wzrostami cen energii elektrycznej, kosztów dystrybucji energii elektrycznej, kosztów materiałów, usług oraz paliw, Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedzibą w Zakręciu skierowało wniosek do Regulatora tj. Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie, o skrócenie okresu obowiązywania dotychczasowej taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zatwierdzenie nowej taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę na okres 3 lat. Przedłożony wniosek przeszedł proces oceny oraz weryfikacji i został zatwierdzony decyzją Nr LU.RZT.70.3.2023 z dnia 7 czerwca 2023 r.

Poniżej w odnośniku znajduje się tekst decyzji orzekającej o skróceniu okresu obowiązywania dotychczas obowiązującej taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zatwierdzającej nową taryfę za zbiorowe zaopatrzenie w wodę na terenie Gminy Krasnystaw, części Gminy Siennica Różana w miejscowości Stójło oraz części Gminy Rejowiec w miejscowości Hruszów Kolonia i Kobyle, na okres 3 lat.

W nowej taryfie wprowadzono podział na dwie taryfowe grupy odbiorców usług:

 a) Grupa 1– Woda przeznaczona wyłącznie do spożycia lub na cele socjalno-bytowe dla gospodarstw domowych. Gospodarstwa domowe, właściciele i zarządcy oraz posiadający tytuł prawny do budynków mieszkalnych, rozliczani za ilość dostarczanej wody ustalonej na podstawie wskazań wodomierza głównego.

  b) Grupa 2– Odbiorcy usług pobierający wodę m.in. na potrzeby działalności gospodarczej oraz instytucji użyteczności publicznej. Woda przeznaczona do produkcji oraz do spożycia lub na cele socjalno-bytowe dla odbiorców nie wymienionych w Grupie 1, a także woda przeznaczona na cele przeciwpożarowe, zasilania fontann, zdrojów oraz wody zużywanej bezpowrotnie. Odbiorcy rozliczni za ilość wody ustaloną na podstawie wskazań wodomierza głównego, wodomierza dodatkowego mierzącego ilość wody zużywanej bezpowrotnie.

Nowe stawki opłat obowiązujące od dnia: 7 lipca 2023 r. do 6 lipca 2024 r.:

  • za pobór wody: Grupa 1 – 3,79 zł/m3
  • za pobór wody: Grupa 2 – 3,88 zł/m3
  • opłata abonamentowa: Grupa 1 – 3,68 zł/miesiąc
  • opłata abonamentowa: Grupa 2 – 6,30 zł/miesiąc

 *- ceny netto (należy doliczyć podatek VAT w wysokości 8 %)

 Nowa taryfa za zbiorowe zaopatrzenie w wodę

 


  INFORMACJA PREZESA

GMINNEGO PRZEDSIĘBIORSTWA GOSPODARKI KOMUNALNEJ Sp. z o.o. z/s w Zakręciu

 Informujemy, iż w związku ze znaczącymi wzrostami wszystkich rodzajów kosztów, od dnia 01.08.2023 r. zostanie zmieniona cena za wywóz nieczystości płynnych:

- wywóz szamba za 1 kurs: 215,00 zł. (brutto)

- wywóz nieczystości z przydomowej oczyszczalni za 1 kurs: 215,00 zł. (brutto)

  INFORMUJEMY, IŻ Z DNIEM 1 LUTEGO 2022 R. WSTRZYMUJEMY PRZYJMOWANIE WPŁAT GOTÓWKOWYCH W SIEDZIBIE PRZEDSIĘBIORSTWA. PROSIMY O DOKONYWANIE PŁATNOŚCI PRZELEWEM LUB ZA POŚREDNICTWEM BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W KRASNYMSTAWIE (bez prowizji).

W trosce o zdrowie pracowników i interesantów, w związku z występowaniem pandemi COVID – 19 zwracam się prośbą o ograniczenie osobistych wizyt w siedzibie Spółki, a także bezpośrednich kontaktów z pracownikami pracującymi w terenie.

Proszę, w miarę możliwości, o dalsze załatwianie spraw:

- drogą elektroniczną, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

- telefonicznie, nr tel. 82 577 83 39, 501 539 474

Zgłoszenia awarii wodociągowych po godz. 1500 pod nr telefonu: 501 539 474. 

  
 

Panel Administratora

Gościmy na stronie:

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Szybki kontakt

Adres: Zakręcie 124B
22-300 Krasnystaw, lubelskie
Telefon +48 (82) 577 83 39
Telefon  +48 5013 539 474
Fax +48 (82) 577 83 39
Jesteś tutaj: Home Aktualności